• Pre žiakov

Milí žiaci,

všetci máme túžbu cítiť sa v škole spolužiakmi akceptovaní, mať pohodu pri vyjadrovaní svojho názoru, aj keď je iný ako ten väčšiny...                             Jednoducho - cítiť sa tu dobre.

To sa však dá dosiahnuť len vtedy, ak sa NERIADIME podľa hesla:                           "Pravidlá sú na to, aby sa porušovali."

Vytvárajme si dobrými vzťahmi prostredie, v ktorom sme spokojní, dobre sa nám učí a sme tu radi. Do školy si prinášame mnoho zážitkov (dobrých, lepších, horších, zlých,...), posnažme sa, aby sme si neznepríjemňovali čas strávený so spolužiakmi rôznymi náladami, zbytočnou kritikou, či závisťou alebo nevšímavosťou. Čas, ktorý trávime s ľuďmi, ktorých nám život vyskladal do triedy, chcime stráviť najmä chvíľami spoločnej súdržnosti, smiechu a radosti.

Uvedomte si, že vzťahy medzi spolužiakmi budú také, aké si ich urobíte. Všetci poznáme pravidlá slušného správania, boli sme oboznámení so školským poriadkom, vieme, aké správanie sa v škole netoleruje, čo sa robiť má a nemá. Žiaľ, nie všetci tieto normy akceptujeme a dodržiavame. TO NESMIEME TOLEROVAŤ!

Oznámiť nevhodné správanie pedagógovi (dozorkonajúcemu učiteľovi, triednemu učiteľovi, inému) je povinnosťou každého žiaka, aby PROSTREDIE v škole bolo

• bez závislostí,

• bez šikany,

• bez diskriminácie, jedným slovom – BEZPEČNÉ.

Medzi nástenkami pre ANJ (na bočnom schodisku smerom do podkrovia od fyziky)   je v škole umiestnená

SCHRÁNKA PODNETOV.

Využívajte ju na ohlasovanie podnetov na riešenie problémov, ktoré bezpečnému prostrediu bránia. Očakávame vaše konštruktívne návrhy na vylepšenie prostredia a jeho zabezpečenie tak, aby bolo vhodné pre vaše vzdelávanie.

Oznámenie problému, ktorý treba riešiť, nie je žalovanie!

Nemôžeme riešiť niečo, o čom nevieme.

Ďakujeme za vašu pomoc, ktorá je veľmi potrebná.

Mgr. Kolštromová, koordinátorka prevencie

zkolstromova@gmail.com

Táto stránka môže obsahovať základné informácie o Vašej škole, môžete si ju ľubovoľne meniť. Návod, ako tieto zmeny uskutočniť, nájdete tu: http://help.edupage.org/