• Okresné kolo Pytagoriády

7. 4. 2022

V stredu 30.3.2022 sa online formou uskutočnilo okresné kolo matematickej súťaže Pytagoriáda. Našu školu reprezentovali viacerí študenti a niektorí z nich sa aj stali úspešnými riešiteľmi. V jednotlivých kategóriách boli úspešnými riešiteľmi títo študenti:

Kategória P6: Svetlana Špírková (2. miesto v okrese) a Vladimír Halás (delené 3.-4. miesto v okrese)

• Dnešný nákup = zajtrajší odpad (Rovesnícke vzdelávanie na skalickom gymnáziu)

30. 3. 2022

Viete, akú životnú púť prejdú naše mobily či iná elektronika, kým si ich kúpime? A viete, kde končia, keď ich nevytriedime správne? Naši študenti už áno.

V čase, keď maturanti v polovici marca písali maturitný test zo slovenského jazyka, naše druháčky Tamara Mrvová a Sára Ovečková vzdelávali svojich rovesníkov. Pomocou prezentácie, aktivity i kvízu priblížili študentom problematiku elektroodpadu. Študentky spolužiakom objasnili, že život elektroniky začína už ťažbou nerastných surovín, ktoré sú neobnoviteľné. Preto je dôležité vytriediť elektrozariadenia správne. Len tak môžu byť ekologicky recyklované, a tak získané vzácne kovy vrátené späť do obehu. Odovzdanie na správnu recykláciu tiež minimalizuje hromadenie odpadu na skládkach.

28. 3. 2022

Učiteľ je spása naša,

vždy pri nás aj ťarchu znáša.

Učiteľ ťa pochváli,

pri neúspechu sa mrzuto zatvári.

Učiteľ je niekto,

kto nás má vždy viesť,

skláňať sa nad lavicou,

aj ťaháky zniesť.

Učiteľ nás vždy chápe,

pomôže vždy a rád,

radí žiakom múdre veci

ako kamarát.

Dnes skláňame poctu učiteľom,

• Obvodné kolo Hurbanovho pamätníka

15. 3. 2022

V stredu 9. marca sa uskutočnilo obvodné kolo Hurbanovho pamätníka, v ktorom našu školu zastupovali štyria žiaci, a to Tea Reháková a Aneta Stančiaková z prímy a Sára Chocholáčková a Martin Kočárik z kvarty. Všetci štyria si napokon odniesli diplomy, pričom víťazi vo svojich kategóriách - Sára a Martin navyše postupujú do aprílového okresného kola.

• Školské kolo Hurbanovho pamätníka

21. 2. 2022

Dňa 21. februára 2022 sa uskutočnil už 68.ročník celoštátnej postupovej súťaže Hurbanov pamätník. V školskom kole súťažilo 17 študentov v umeleckom prednese poézie a prózy. Víťazi v jednotlivých kategóriách nás budú reprezentovať v obvodnom a okresnom kole súťaže.

Kat. II. : 1. Aneta Stančiaková PR (poe), Tea Reháková PR (pro). Kat. III. : 1. Sára Chocholáčková KV (poe), Martin Kočárik KV (pro). Kat. IV.: 1.Karolína Bahýlová 1.B (poe), Matej Kudláč KI (pro)

• 2 % z dane

19. 1. 2022

Vážení rodičia a priatelia školy,

pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane!

Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je aj naše Rodičovské združenie pri Gymnáziu. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%!

• Školské kolo Pytagoriády 2021

17. 12. 2021

Vo štvrtok 9.12.2021 sa uskutočnilo školské kolo Pytagoriády. Súťaž sa konala v online režime.

Súťažiaci, ktorý z 15 zadaných úloh vyrieši správne aspoň 10, sa stáva úspešným riešiteľom, a zároveň získava dodatočné body za čas. Úspešní riešitelia ďalej postupujú do okresného kola. Úspešným riešiteľom srdečne blahoželáme.

• Olympiáda ľudských práv

10. 12. 2021

Dňa 8. 12. 2021 sa na našom gymnáziu konalo online školské kolo Olympiády ľudských práv, ktorého sa pod vedením p. profesorky D. Baumannovej a p. profesora P. Chmurčiaka zúčastnili študenti 4. a 3. ročníka.

Keďže súťažiaci písali rôzne typy testov, výsledky sú uvedené v percentách. A tu sú nasledovné výsledky:

1. 12. 2021

Súťaž iBobor

Po prvý raz sa na našej škole uskutočnila informatická súťaž iBobor, v ktorej súťažili žiaci z celého Slovenska. Naši žiaci sa zúčastnili v niekoľkých kategóriách a boli úspešní.

• V kategórii Benjamín:

Meno Priezvisko Trieda Percentil

Katarína Tlachačová sekunda 97,87

• Olympiáda v nemeckom jazyku

1. 12. 2021

Vyhodnotenie školského kola Olympiády v nemeckom jazyku, ktoré sa uskutočnilo 26.11.2021 - písomná časť a 1.12.2021 - ústna časť:

Kategória 1A:

1. miesto Viktória Bučková - sekunda