• Krajské kolo dejepisnej olympiády

29. 3. 2021

Dňa 22. marca 2021 sa konalo krajské kolo dejepisnej olympiády, kde nás reprezentoval náš žiak Adrián Pelčák z kvarty. Vo veľkej konkurencii sa mu nepodarilo zvíťaziť, lebo na celoslovenské kolo postupuje len prvý, ale aj napriek tomu sa mu podarilo byť úspešným riešiteľom.

Adriánovi k tomuto výbornému výsledku gratulujeme.

• Krajské kolo SOČ

26. 3. 2021

Dňa 25. marca 2021 sa konal 43. ročník krajskej prehliadky SOČ v 17. súťažných odboroch, vzhľadom k súčasnej situácii súťaž prebiehala po prvýkrat v histórii online. Súťažiaci mali v časovom limite 5 minút predstaviť svoju prácu a následne zodpovedať doplňujúce otázky porotcov. V krajskom kole nás vo veľkej konkurencii 84 súťažných prác reprezentovali 4 študenti našej školy a to Adam Lašák z III.A, Slavena Silvia Radó z oktávy, Natália Grebáčova zo septimy a Jakub Polák z III.C, ktorý v odbore biológia obsadil krásne tretie miesto. Ďakujeme všetkým zúčastneným a Jakubovi gratulujeme.

• Matematická olympiáda

24. 3. 2021

Dňa 16. marca 2021 sa uskutočnilo krajské kolo matematickej olympiády v kategórii Z9. Našu školu úspešne reprezentoval študent z kvarty - Tomáš Studenič, ktorý toto krajské kolo vyhral.Tomášovi srdečne blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.

12. 3. 2021

Včera, 11.3.2021, v podvečerných hodinách sme suťažili v kategorii A projektovej časti biologickej olympiady a Nicol Ivanová, študentka 4.A, ziskala 2. miesto a postupuje do celoslovenského kola. Srdečne blahoželáme.

• Olympiáda ľudských práv

25. 2. 2021

Dňa 11. februára 2021 sa konalo online krajské kolo Olympiády ľudských práv, ktorého sa za našu školu zúčastnil študent Lukáš Bača zo IV.A. V náročnej súťaži plnej nečakaných zvratov sa Lukášovi napokon podarilo postúpiť do celoslovenského kola. Lukášovi gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu školy a samozrejme i držíme palce v celoslovenskom kole.

• Okresné kolo dejepisnej olympiády

23. 2. 2021

Dňa 11. februára sa konalo okresné kolo dejepisnej olympiády, kde súťažili aj naši žiaci. Z naších žiakov sa na prvom mieste v kategórii F umiestnil Michal Šajánek z triedy príma. Týmto dosiahol najvyššie umiestnenie pre šiestakov. Najlepším dejepisarom okresu Skalica v kategórii C sa stal Adrian Pelčák. Získal vynikajúce 1. miesto a bude našu školu reprezentovať aj v krajskom kole. Všetci mu veľmi držíme palce.

• Online prednáška Ženy v koncentračnom tábore

18. 2. 2021

Dňa 18. februára v spolupráci s Múzeom holokaustu v Seredi mala trieda kvarta prednášku na tému Ženy v koncentračnom tábore. Táto prednáška bola rozdelená na 3. časti. V prvej časti si pozreli online prehliadku múzea a sa dozvedeli o živote ľudí v koncentračných táboroch s konkrétnymi výpoveďami preživších pani Evi Kohnovej a pani Heleny Weinwurmovej. Druhá časť bola prezentácia na zopakovanie, zamyslenie sa a doplnená zaujímavými úlohami. Posledná tretia časť bol kvíz. V ňom sa na 1. mieste umiestnil Tomáš Studenič.

• Online prednáška Disinformation

3. 2. 2021

V utorok 2. februára 2021 sme na 5. vyučovacej hodine s radosťou privítali amerického diplomata pána Jonathana Herzoga pôvodom z Nebrasky, ktorý v súčasnosti pracuje na US Embassy Slovakia. Viac ako 100 párov očí a uší pozorne sledovalo jeho rozprávanie o jeho živote i práci diplomata na Slovensku. Vypočuli sme si jeho pútavú prednášku o dezinformáciách i prijali rady, ako ich vedieť v online priestore odhaliť a následne nezdieľať.

• Špeciálne vydanie Štafety

28. 1. 2021

Po prvých dvoch ochutnávkach odovzdávame Štafetu – sľúbené špeciálne vydanie do nepohody. Veríme, že splní to, s čím sme do nej išli a že si nájde svojich čitateľov. Autori jednotlivých príspevkov vložili do nich to najcennejšie čo majú – svoj čas, pocity, skúsenosti a odhodlanie pomôcť. Dievčatá Timea Ňukovičová zo sexty a jej kamarátka Denisa Chanečková strávili hodiny a hodiny času nad tým, aby to vyzeralo ako naozajstný a pútavý časopis, stálo ich to aj zopár nervov a sĺz. Baby, tlieskame! Za odstránenie technického škriatka veľká vďaka Davidovi Formánkovi z tercie! Fú, veľmi si pomohol, David!

• Knižnica v ANJ

11. 1. 2021

Milí študenti,

po prihlásení do svojho účtu v EduPage si môžete v sekcii O škole/Knižnica ANJ nájsť všetky tituly, ktoré si môžete po dohovore s pani prof. Kojšovou zapožičať a spestriť si tak chladné dni čítaním v anglickom jazyku.

• Školské kolo dejepisnej olympiády

18. 12. 2020

Počas posledných dvoch týždňov prebiehalo online školské kolo dejepisnej olympiády, ktorého sa zúčastnili žiaci prímy až kvarty. V školskom kole uspeli a postupujú do okresného kola nasledujúci žiaci:

Viktória Bučková, Michal Šajánek z prímy,

Marcel Ferianec a Timea Patáková zo sekundy,

Ema Stančiaková a Martin Kočárik z tercie,

• Vianočná zbierka pre útulok

15. 12. 2020

Ahojte,

kto by chcel darovať vianočný darček aj pre psíkov v útulku, tak má tento týždeň možnosť priniesť psíkom napríklad pamlsky, piškóty, hračky, staré deky a uteráky, plachty, gumenné rukavice a kto by mal možnosť finančne prispieť, môže tak urobiť na vrátnici, kde je kasička. Veci môžete nosiť do budovy školy do piatka 18.12., každý deň od 8:00 do 14:00.

Piatok 17. 5. 2024

• Na stiahnutie