• Májové Eko-okienko

Milí študenti a kolegovia!

Na moje potešenie ekologické témy rezonujú v spoločnosti čím ďalej, tým viac. Možno ste si aj vy všimli na našom školskom FB výzvu na zábavný celoslovenský online kvíz zameraný na environmentálne témy EkoKvíz, ktorý je prístupný od 22.4.2021 do 21.5.2021.

Ak ste sa ešte nezapojili, neváhajte a preukážte, čo vo vás je! Nebojte sa, nemusíte byť žiadni eko-machri. Stačí, že vás prostredie, v ktorom žijeme, zaujíma. Veľa vecí sa naučíte v Cvičebni priamo v kvíze a pokusov máte koľko len chcete. Zúčastniť sa ho môžu tak študenti ako učitelia.

Ak sa umiestnite vo finálovej tabuľke top 111 hráčov, máte možnosť vyhrať super ekologické ceny!

Vyhrať môžete teda priamo v kvíze, ale my odmeníme aj 3 najlepších z našej školy. Čakajú na vás poukazy v hodnote 15, 10 a 5 € na nákup v bezobalovom obchode Zvážme si v Skalici, kde nájdete napr. aj ekodrogériu J

Podmienkou súťaženia je registrovať sa a hrať v termíne súťaže koľkokrát chcete. Súčasťou hry je aj už spomínaná Cvičebňa, kde potrebné vedomosti ku kvízu môžete získať. Bližšie informácie uvádzam nižšie.

Ak chcete byť ocenení aj na úrovni školy, pošlite mi do 23.5.2021 (nedeľa) správu na EduPage s údajmi: vaše meno v súťaži a počet nahratých bodov v závere súťaže + printscreen toho istého.

Veľa šťastia a dobrého pocitu z kvalitne využitého času!

M. Kojšová

Info na fb: https://www.facebook.com/EkoKviz.eu/

EkoKvíz priamo: https://hra.ekokviz.eu/

PS: Zapojiť sa môžete aj ako trieda: Na obrázku môže byť text, v ktorom sa píše „EkoKvíz Do EkoKvízu sa môžete zapojit aj ako celá trieda na škole! .stačí sa odfotit, ako hráte EkoKvíz počas vyučovania 2. pridat' fotku na FB alebo IG 3. označit nás na fotke (@ekokviz.eu) a môžete vyhrat' ceny pre celú triedu!“

Pravidlá hry: EkoKvíz bude možné hrať každý deň po dobu jedného mesiaca, pričom kvíz nie je limitovaný počtom hier ani špecifickým hracím časom v jeden deň. V každej hre dostane hráč 12 náhodne vybraných otázok a na každú otázku bude mať 15 sekúnd na odpoveď. Podmienkou úspešnosti hráča v kvíze sú dva faktory - počet správnych odpovedí a rýchlosť odpovedí. To znamená, že body možno získať za správne odpovede, ale aj za rýchlosť - všeobecne platí, že čím skôr a bez chyby hráč odpovie, tým viac bodov získa v hre. Body sa hráčovi zobrazujú priebežne počas celej hry a na konci hry sa mu zobrazí aj jeho aktuálne miesto, v porovnaní s ostatnými hráčmi.

V rámci kvízu sú k dispozícii dva módy:

Cvičebňa: miesto, kde sa možno preskúšať z rôznych tém a zároveň aj získať nové poznatky o konkrétnych témach. Na začiatku si možno vybrať konkrétnu kategóriu (alebo aj viaceré, či dokonca všetky) z oblasti, v ktorej má hráč medzery. V cvičebni si takto človek môže natrénovať fungovanie kvízu. Cvičebňa taktiež ponúka možnosť precvičiť si iba tie otázky, na ktoré hráč odpovedal v priebehu kvízu nesprávne. Takto sa súťažiaci môže zdokonaľovať a byť lepšie pripravený na ozajstnú hru a súťaž v hernom móde.

Hra: samotný kvíz, kde treba rýchlo a správne zodpovedať 12 otázok. Počas hry sa na displeji zobrazuje skóre hry. Po skončení hry sa hráčovi zobrazí jeho konečný počet bodov - skóre. Ak je dostatočne vysoké, tak sa mu zobrazí aj aktuálna výhra - cena, ktorú týmto počtom bodov dočasne získava. Avšak túto cenu získa iba v prípade, že už nikto v kvíze do jeho ukončenia (teda do polnoci dňa 21.5.2021) nenahrá rovnaký, respektíve vyšší počet bodov. Ak sa tak stane, hráč klesá v rebríčku a stráca nárok na konkrétnu výhru.

Ešte si dovolím vám pripomenúť, že okrem klasického triedenia odpadu PAPIER-PLAST-KOMUNÁL, môžete priniesť aj použité zubné kefky či vršky z plastových fliaš (nádobky oproti kávomatu na 1. poschodí) a použité baterky (nádoba oproti vrátnici na prízemí). Poputujú tam, kam patria a nezaťažia skládku.                                ĎAKUJEM J