Je ťažké niekedy povedať nie. Najmä ak nechceme ukázať svoju "slabosť" v kruhu kamarátov, ktorým potrebujeme dokázať, že za niečo stojíme. Alebo azda z nudy? Z rozmaru? Kvôli problémom? Z frajeriny? siahame po drogách a očakávame, že "všetko sa vyrieši a bude fajn"? Myslíme si, že nejaký ten občasný joint/pohárik/... nám nemôže predsa ublížiť? Že nás sa to netýka?
Akú hodnotu má náš život? Ako ho chceme prežiť? Obklopení akými ľuďmi? Aj takýmito otázkami pozitívne provokoval naše myšlienky Roman Povala, ktorý sám bojoval s drogovou závislosťou a už takmer 20 rokov svojimi prednáškami oslovuje mladých. Kto iný, ak nie človek, ktorý to všetko zažil na vlastnej koži a ktorý mal to šťastie z pekla sa vrátiť späť, začať odznova s podporou blízkych ľudí? Trefnými komentármi občas zaťal do živého a myslím, že všetci sme si v duchu povedali, že chceme prežiť život pekný a naplno. Jeho prednášku si vypočuli žiaci druhých ročníkov a 1.B. Veríme, že má nielen na nich pozitívny dopad. (Videozáznam si budú môcť pozrieť všetci v časti TV GYM.)