• Záložka do knihy spája školy

• Medzinárodný mesiac školských knižníc sme si pripomenuli zapojením sa do projektu, ktorý už 13 rokov organizuje Slovenská pedagogická knižnica. V projekte Záložka do knihy spája školy žiaci prímy a sekundy spolupracovali s českým gymnáziom v meste Ledeč nad Sázavou a vzájomne si vymenili vlastnoručne vytvorené záložky do kníh. Cieľom projektu je podpora čítania a rozvoj medzinárodnej spolupráce.

• Október – mesiac úcty k starším

• Október je mesiac, ktorý je oslavou jesene života a pripomienkou úcty k všetkým starším ľuďom. Aj tento rok študenti nášho gymnázia potešili svojou návštevou seniorov z Jesénie a spríjemnili im tak dopoludnie spoločným hraním spoločenských hier.

• Školské kolo olympiády zo slovenského jazyka

• Dňa 13.októbra 2022 sa uskutočnilo školské kolo olympiády zo slovenského jazyka. Ako sa stáva pomaly dobrým zvykom, zúčastnili sa ho v rámci tréningu na monitor všetci žiaci tercie a kvarty a veríme, že po obdržaní výsledkov z tejto online formy súťaže budeme príjemne prekvapení.