• Okresné kolo Olympiády v nemeckom jazyku pre okresy Skalica a Senica

• Dňa 18. 1. 2024 zorganizovala naša škola Okresné kolo Olympiády v nemeckom jazyku pre okresy Skalica a Senica. Výsledky sú nasledovné:

Okres Skalica

Kategória 1A

1. miesto Eliška Beneková /ZŠ Strážnická Skalica/
            2. miesto Lukáš Gregor /ZŠ Strážnická Skalica/

Kategória 1B

1. miesto Lenka Ondírková /Súkromná ZŠ Gorkého Skalica/

Kategória 2A

1. miesto Matiáš Šimonovič /Gymnázium F. V. Sasinka Skalica/

Okres Senica

Kategória 1B

1. miesto Emília Snížková /ZŠ s MŠ Lakšárska Nová Ves/
            2. miesto Aneta Válková /Gymnázium L. Novomeského Senica/
            3. miesto Klára Jurášová /ZŠ Komenského Senica/

Víťazom srdečne blahoželáme a držíme palce v krajskom kole!

• Posledné zbohom

• S hlbokým zármutkom oznamujeme, že nás opustil dlhoročný kolega, učiteľ a priateľ Mgr. Vladimír Podola. Úprimnú sústrasť.

• Darovanie krvi

• Na deň 16. január 2024 zorganizovala naša biologička Mgr. Janka Bublincová ďalšie skupinové darovanie krvi v skalickej nemocnici. Zúčastnil sa jej tucet odvážnych gymplákov z radov učiteľov a študentov. Pre viacerých to bola premiéra a treba povedať, že sme doslova a do písmena spojili príjemné s užitočným a odchádzali sme s dobrým pocitom i novými zážitkami. Ďakujeme Mgr. J. Bublincovej za nápad a zorganizovanie akcie a statočným darcom za obetavé gesto, pretože i vďaka takým sa šíri dobré meno našej školy aj za jej múrmi.

• Koho sme stratili

• Študentky Laura a Sandra Valachovičové z III.B sa zapojili do súťaže s tematikou holokaustu,,Koho sme stratili.´´ Súťaž organizuje Inštitút ľudských práv v spolupráci s Ústavom pamäti národa.

Podporte naše dievčatá na sociálnych sieťach lajkami a zdielaním.

• Európska súťaž v štatistike

• Žiaci maturitných ročníkov Gréta Huťťová, Michaela Michálková, Martin Mrchfeld sa dňa 12.1. zúčastnili Národného kola I.etapa sútaže v štatistike. Študenti vypĺňali 3 testy pri ktorých využívali oficiálne zdroje a interpretované štatistické dokumenty.

Držíme päste a veríme v postup do Európskeho kola.

• Školské kolo Olympiády kritického myslenia

• Dňa 12. 12. 2023 sa konalo školské kolo Olympiády kritického myslenia. Výsledky sú nasledovné:

1. miesto Matiáš Šimonovič zo sexty

2. miesto Martin Baraník z II. A

3. miesto Sára Kubíčková zo sexty

4. miesto Daniel Zelenka z II. A

5. miesto Matúš Čenteš z II. A

6. miesto David Michálik z II. A

Srdečne blahoželáme a držíme palce v krajskom kole!

• Ekonomická olympiáda

• V dňoch 11. až 13. decembra sa konali online školské kolá Ekonomickej olympiády pre tretie a štvrté ročníky, ktoré prebiehali v rovnakom termíne na všetkých stredných školách Slovenska. Olympiádu organizuje a test pripravuje organizácia INESS – Inštitút ekonomických a spoločenských analýz. Z našej školy sa olympiády zúčastnilo 120 študentov. Na 1. mieste sa umiestnili hneď traja študenti so zhodným počtom bodov - zo IV. A triedy T. Fitala, A. Faško a I. Javorský. Títo chlapci postupujú na krajské kolo a doplnia ich ešte dvaja študenti, ktorí splnili bodovú hranicu a v školskom kole sa obidvaja umiestnili na 4. mieste – P. Schwach z III.B a T. Studenič zo septimy. Študentom blahoželáme za výborný výsledok a na krajskom kole, ktoré sa bude konať 29.1. v Trnave, im prajeme veľa šťastia!