• Školské kolo Hurbanovho pamätníka

• Dňa 16. 2. sa konalo školské kolo Hurbanovho pamätníka. Zúčastnila sa ho dvadsiatka šikových recitátorov a odborná porota po zhodnotení veľmi pekných a vyrovnaných výkonoch nominovala do vyšších kôl týchto žiakov:

2. kategória - príma: Agáta Butašová (poézia) a Júlia Tallová (próza).

3. kategória - sekunda až kvarta: Zuzka Micháliková (próza) a Viki Bučková (poézia) - obe dievčatá sú terciánky.

4. kategória - kvinta/1.roč.-oktáva/4. roč.: Martin Kočárik (próza) z kvinty a Karolína Bahýlová (poézia) z 2.B

Celkové umiestnenie je nasledovné:

II. kategória:

Próza:   1. J. Tallová

2. N. Surová

3. S. B. Filín

Poézia: 1. A. Butašová

2. K. Chválová

3. T. Danihel

- všetci súťažiaci sú z prímy

III. kategória:

Próza:   1. Z. Micháliková – tercia

2. A.Drinka – kvarta

3.V. Čelústková – sekunda

Poézia: 1. V. Bučková – tercia

2. T. Reháková – sekunda

3.---

IV. kategória:

Próza:   1. M. Kočárik – kvinta

2. S. Ovečková – 3.A

3. A. Klenová – 1.A

Poézia: 1. K. Bahýlová – 2.B

2. A. Vrbňáková -1.A

3. B. Prokešová – 3.A

Všetkým skvelým recitátorom ďakujeme za účasť a esteticky strávené doobedie v spoločnosti literatúry a postupujúcim držíme päste vo vyšších kolách.

• Krajské kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry

• Dňa 10. februára 2023 sa uskutočnilo krajské kolo Olympiády zo slovenského jazyka
            a literatúry na Gymnáziu Angely Merici v Trnave. Súťaže sa zúčastnili študentky Natália
            Rašmanová z II. B a Barbora Prokešová z III. A triedy. Natália v kategórii B obsadila 9. miesto
            a Barbora v kategórii A 5. miesto a bola úspešnou riešiteľkou. Srdečne blahoželáme!

• Okresné kolo dejepisnej olympiády

• V stredu 8.februára 2023 sa našom gymnáziu F.V. Sasinka konalo Okresné kolo dejepisnej olympiády. Do súťaže, ktorá sa konečne konala prezenčne po troch pandemických rokoch, sa zapojilo 34 žiakov zo 43 prihlásených. Súťažilo sa v štyroch kategóriách.

Náš žiak kvarty Michael Kollár zvíťazil vo svojej kategórii a bude nás reprezentovať na krajskom kole, rovnako aj žiačka sekundy Viktória Čelústková sa umiestnila na druhom postupovom mieste. Víťazom a postupujúcim blahoželáme a želáme veľa úspechov.

• Krajské kolo Olympiády ľudských práv

• Vo štvrtok 9. februára 2023 sa v Piešťanoch konalo Krajské kolo Olympiády ľudských práv.Do súťaže sa zapojilo 14 študentov z desiatich škôl Trnavského samosprávneho kraja. Našu školu reprezentoval študent oktávy Tobias Valúch, ktorý sa umiestnil na druhom mieste a postúpil do celoštátneho kola, ktoré sa uskutoční v apríli v Omšení.

Tobiasovi Valúchovi k dosiahnutému výsledku blahoželáme a prajeme veľa úspechov v celoštátnom kole.

• Lyžiarsky kurz Skalka pri Kremnici

• V dňoch 23. až 27. januára 2023 sa študenti kvinty, kvarty a tercie zúčastnili lyžiarskeho kurzu v Skalke pri Kremnici. Týždeň nezabudnuteľných zážitkov s nimi prežili aj pán profesor Ferik a pani profesorky Horňáková, Baumannová a Pečimonová. Hneď prvý deň boli študenti rozdelení do štyroch družstiev podľa ich zručností na lyžiach. Počas večerov si každá trieda pripravila zábavný program pre ostatných. Okrem lyžiarskych schopností sme sa zdokonaľovali aj v tanci počas večerných diskoték, ktoré sme si užili aj s našimi vyučujúcimi. Na konci lyžiarskeho kurzu vedel každý zo zúčastnených lyžovať, či sa zdokonalil v technike, takže tento kurz považujeme za veľmi úspešný. Myslíme si, že každý jeden žiak neprišiel domov len s lepšími zručnosťami na lyžiach, ale aj s novými priateľstvami a nádhernými nezabudnuteľnými zážitkami.

Na konci kurzu sa žiaci kvinty, Sára Chocholáčková a Martin Kočárik, poďakovali v mene všetkých študentov vyučujúcim a zložili im krátku ďakovnú básničku:

Cicho, cicho, cichúčko,

nech promluvíme slovéčko.

Slovéčko jedno, nebo dvje,

šak to dúho trvat nebude.

Týdeň ubjehel jak voda

a nebylo to s nama úplne pohoda.

Na svahu sme nikdy nemjeli pitivo

a lyžovali občas príliš náhlivo.

Na parkete sme to porádne rozjeli

a ani profesori pri tem nezaostávali.

Macarena, belgičák, či ludovky,

spolu sme to šecko zvládli do bodky.

Hladní sme veru nikdy nebyli,

kuchári nás vždicky dobre nakŕmili.

Síce, sme gymnazisti na vysokej úrovni,

no pätku, špičku, či céčko sme nikdy nepochopili.

Milí naši profesori,

byli ste nám výborní inštruktori.

Omlúváme sa Vám, že sme vás o deset rokú ukrátili

a vrásky a šediny vyrobili.

Ďakujeme Vám, že ste to s nama úspješne zvládli,

do lesa ste nás nevypustili,

aby sme sa stratili

a medvede nás zežrali.